Talent Bridge testy psychometryczne

[ARTYKUŁ] Details Talent

W styczniu 2024 roku wprowadzony został nowy test Details Talent, który pozwala na ocenę dokładności i uważności w działaniu oraz zdolności do wyłapywania rozbieżności w pracy na materiale liczbowym lub tekstowym. 

Narzędzie jest odpowiedzią na rosnące potrzeby firm poszukujących pracowników cechujących się skrupulatnością i precyzją w wykonywaniu obowiązków. Kompetencje te są kluczowe w obszarach technologii, administracji, finansów, obsługowych, inżynieryjnych, a także pracy urzędniczej.

Jakie obszary kompetencji są badane?

Zdolność dostrzegania szczegółów jest kompetencją, która może wpłynąć na poziom profesjonalizmu: od błędów ortograficznych lub interpunkcyjnych, po błędy w pracy z liczbami i innymi ważnymi danymi, których przeoczenie może skutkować poważnymi konsekwencjami. Obszary, które są badane podczas przeprowadzenia testu to dopasowywanie i filtrowanie  informacji, identyfikacja błędów lub pominięć danych, siła wytrwałości czy sprawdzanie spójności informacji.

Rzetelność testu

Test składa się z 15 zadań, z ograniczonym czasem na każde z nich. Przeprowadzony został na polskiej grupie normalizacyjnej składającej się z 407 osób, a jego rzetelność potwierdza wskaźnik alfa-Cronbacha na poziomie 0,71.

“Details Talent wyróżnia się zastosowaniem nowoczesnej technologii IRT, dzięki której kandydatom losują się pytania uwzględniające ich poziom zdolności w zakresie uważności i dokładności. Wpływa to bez wątpienia na pozytywny odbiór tego etapu rekrutacji wśród kandydatów.” – mówi Agnieszka Leleń, Dyrektor ds. Rozwoju w firmie Talent Bridge. 

Podsumowanie

Details Talent odpowiada na aktualne potrzeby rynku, pozwalając na ocenę dokładności i uważności w działaniu, a także zdolności do wykrywania rozbieżności w pracy, zarówno przy materiałach liczbowych, jak i tekstowych. Zaawansowana technologia oraz wysoka rzetelność sprawiają, że test ten staje się niezbędnym narzędziem w procesach rekrutacyjnych.

“Test zdobywa bardzo pozytywne opinie, zarówno ze strony kandydatów, jak i rekruterów. Jest on niewątpliwie wartościowym narzędziem, którego wykonanie nie wiąże się z dużym nakładem czasowym.” – dodaje Monika Marciniak, Współzałożycielka Talent Bridge.

Dowiedz się więcej o teście Details Talent: https://talentbridge.pl/details-talent/

Jeśli zainteresował Ciebie temat badania u kandydatów umiejętności dostrzegania szczegółów oraz uważności w działaniu zostaw do siebie kontakt, a w najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą i ustalimy w czym możemy Ci pomóc.

   

  Sprawdź również

  Share on facebook
  Facebook
  Share on linkedin
  LinkedIn

  Jesteś: