Jak samoświadomość liderów wpływa na efekty biznesowe?

Panel dyskusyjny

Katarzyna Załęska

Regionalny dyrektor operacyjny w Media Markt

Kamila Cichocka


Dyrektor marketingu w Microsoft, Europa Centralna

Monika Marciniak

Psycholog, Współzałożycielka Talent Bridge,
Ekspertka Learning Agility

Joanna Heidtman

Psycholog i socjolog.
Doradca, coach,
wykładowca akademicki Uniwersytetu SWPS

Dlaczego warto zapisać się na pobranie nagrania?

Stworzyliśmy ekskluzywną formułę panelu dyskusyjnego ukierunkowaną na wymianę wiedzy i doświadczeń cenionych w świecie biznesu ekspertów. Pierwszą edycję wydarzenia poświęcamy tematowi samoświadomości. Stawiamy tezę, że aby zrozumieć innych, najpierw należy rozumieć samego siebie.

Czy polscy managerowie posiadają wysoki poziom wiedzy na własny temat? Czy są na tyle wewnętrznie poukładani, aby efektywnie zarządzać zespołami i projektami w dobie nieustannych zmian? Czy praca nad lepszym zrozumieniem siebie stanowi istotny element rozwoju kompetencji miękkich managerów? Dołącz do nas, aby poznać opinie doświadczonych ekspertów.

Kim są osoby samoświadome ?

Wysoki poziom samoświadomości wykształca się w wyniku uważności na samego siebie oraz otaczający nas świat. Jej rozwój wiąże się między innymi ze zrozumieniem własnych przekonań, motywów działań lub zachowań czy też słabych i mocnych stron. Badania naukowe dowodzą, że wysoko świadomi managerowie mają w sobie dużą otwartość na informację zwrotną i nie traktują jej jako zagrażającą, lecz wspierającą rozwój. Zrozumienie i akceptacja samego siebie obniża wewnętrzne napięcie i pozwala świadomie zarządzać
trudnymi myślami czy emocjami. Dlatego między innymi w funkcjonowanie nowoczesnych managerów wysoko świadomych nie wpisuje się ani rywalizacja ani dyrektywny styl zarządzania, lecz działania oparte o współpracę i wspólne dążenie do celu.

Zagadnienia poruszane w panelu

  • Z czym wiąże się samoświadomość w kontekście stanowiska managerskiego? Jak się zachowuje manager wysoko świadomy,
    jakie postawy i przekonania reprezentuje?
  • Na ile wysoki poziom wiedzy na własny temat (rozeznanie swoich słabych i mocnych stron, akceptacja obszarów, które stanowią
    wyzwanie, poukładanie swoich wartości i przekonań, zrozumienie schematów działania, zachowań, reakcji, itp.), jest Państwa zdaniem potrzebny u osób pracujących na stanowiskach managerskich?
  • Czy w organizacjach, z którymi współpracujecie temat samoświadomości jest rozpatrywany w kategorii ważnych kompetencji managerskich? Czy wymiar ten jest w jakiś sposób mierzony? Czy wdrażane są działania rozwojowe mające na celu
    wzmacnianie samoświadomości wśród kadry zarządzającej?

Kto wziął udział?

 
Joanna Heidtman, psycholog i socjolog. Doradca, coach, wykładowca akademicki Uniw. SWPS. Autorka książki „W zgodzie z sobą, w zgodzie z innymi” oraz „Sensotwórczość. Jak zarządzać pracownikami wiedzy w nowoczesnych organizacjach”.
 

Wiedzę i doświadczenie zdobywała min. w University of South Carolina i Cornell University w USA. W Pracowni Procesów Grupowych w IS UJ prowadziła przez 14 lat badania dotyczące konfliktów i dynamiki grupowej. Współzarządzająca w firmie Heidtman & Piasecki, współzałożycielka Fundacji na rzecz Kapitału Intelektualnego. Wykładowca Szkoły Trenerów Uniw. SWPS. Prowadzi zajęcia z psychologii społecznej, przywództwa i dynamiki grup i efektywności osobistej. 

Joanna Heidtman

                                                         fot.  Marek Szczepański

 
Posiada certyfikat „Art & Science of Coaching” wydany przez  Erickson College International, licencję Insights Discovery™, certyfikat doradcy zespołów uczenia się metodą „Action Learning” i dyplom ukończenia podstaw Racjonalnej Terapii Zachowań. Jej książki poświęcone są indywidualnej efektywności i problematyce pracy zespołowej.  Do książki Marka Kamińskiego opisująca metodę rozwojową “Biegun” opracowała zestaw ćwiczeń dla czytelników. Ostatnia książka z Piotrem Piaseckim to „SENSOTWÓRCZOŚĆ. Jak zarządzać pracowniami wiedzy w nowoczesnych organizacjach” (Wyd. MTBiznes).  
 

Wiedzę i doświadczenie zdobywała min. w University of South Carolina i Cornell University w USA. W Pracowni Procesów Grupowych w IS UJ prowadziła przez 14 lat badania dotyczące konfliktów i dynamiki grupowej. Współzarządzająca w firmie Heidtman & Piasecki, współzałożycielka Fundacji na rzecz Kapitału Intelektualnego. Wykładowca Szkoły Trenerów Uniw. SWPS. Prowadzi zajęcia z psychologii społecznej, przywództwa i dynamiki grup i efektywności osobistej. 

Kamila Cichocka

Ze światem  IT związana jest od początku swojej drogi zawodowej.       Od 18 lat pracuje w branży technologicznej w międzynarodowych organizacjach. Obecnie zajmuje stanowisko Dyrektora Marketingu, odpowiedzialnego za obszar Europy Centralnej. Posiada szerokie doświadczenie w obszarze marketingu strategicznego oraz budowy nowych skutecznych modeli biznesowych. Jako entuzjastka technologii i zrównoważonego rozwoju, łączy zastosowanie najnowszych rozwiązań i trendów w marketingu z odpowiedzialnością społeczną marek.

W swoich działaniach wskazuje wartość w połączeniu potrzeb ludzi, wizji przyszłości i możliwości, jakie daje technologia, w celu uwolnienia potencjał biznesowego oraz pozytywnego wpływu marek na rozwój społeczno-gospodarczy.

Katarzyna Załęska
1648501246003

Z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w zarządzaniu zespołami, przeszłam przez różne szczeble kariery, zaczynając jako kierownik niższego szczebla poprzez zarządzanie placówkami handlowymi aż po stanowisko regionalnej dyrektor operacyjnej odpowiedzialnej za połowę Polski w Media Markt. Jej droga zawodowa była pełna wyzwań, które pomogły jej rozwijać się jako przywódczyni o silnej determinacji.

Nieustanny rozwój osobisty i praca nad sobą były kluczowe dla mojego sukcesu zawodowego, umożliwiając mi skuteczne kierowanie zespołami w dynamicznym środowisku biznesowym. Moja wysoka samoświadomość menedżera pozwoliła mi przeprowadzać zespoły przez zmiany i szybko adaptować je do nowych wyzwań, osiągając przy tym wysoki poziom efektywności.

Z niecierpliwością oczekuję możliwości podzielenia się moimi doświadczeniami i wizją podczas panelu dyskusyjnego

Monika Marciniak - prowadząca
9

 

Absolwentka Zarządzania oraz Szkoły Dyplomacji Uniwersytetu Complutense w Madrycie. Certyfikowany Coach, specjalistka z zakresu psychologii pozytywnej, inteligencji emocjonalnej, Learning Agility oraz psychologii akulturacji expatów. 

Wiedzę i doświadczenie zdobywała w wielu firmach międzynarodowych (w Londynie, Saragossie i Madrycie), na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS, pod okiem specjalistów z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz podczas szkoleń u wybitnego psychologa klinicznego i wykładowcy na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Complutense w Madrycie, Miguela Angela Rizaldos Lamoca. Współzałożycielka Talent Bridge i współautorka wielu narzędzi psychometrycznych. Największą satysfakcję zawodową przynosi jej propagowanie nowoczesnej wiedzy psychologicznej potwierdzonej naukowo.


Zapisz się na pobranie nagrania


    0-2525-250250+

    Jesteś: